Історія Видерської школи І-ІІІ ступеня

У радянський час почала діяти початкова школа. Вчителями були вихідці з села А.Герасимик, П.Н.Приведенець. У повоєнний час вчителями-завідуючими школою працювали Тараненко, Н.В.Розборська, В.М.Гриценко, Крупеніч. З 1949 року школа стає семирічною, директор - М.У.Ференчук. У школі працювало 9 педагогів. Вона розміщалася у семи хатках.

На хуторі Криниця комбіновані класи вела Галина Василівна Антонюк. М. Ференчук, який працював директором школи з 1952 по I960 рік, згадує, що відвідування в школі становило 60-65 відсотків і тому охоплення навчанням усіх дітей шкільного віку було справжньою проблемою для вчительського колективу. А причина полягала в тому, що діти постійно залучалися батьками до сільськогосподарських робіт. Вечорами вчителі ходили по хатах, працювали з молоддю, навчали їх писемності.
         На кінець 50-их років у школі навчалось у дві зміни 380 учнів. З 1960 року школа стала восьмирічною. Директором призначили Михайла Васильовича Рюміна. 30 грудня 1972 року завершено будівництво і відкрито нове приміщення школи, яка стала середньою. Воно налічує 20 класних кімнат, загальна площа яких 2780 кв. м.
        У сорокових - вісімдесятих роках директором школи були: Микола Улянович Ференчук, Михайло Васильович Рюмін, Степан Михайлович Лесик, Василь Михайлович Бряник, Юрій Михайлович Попович, Віктор Петрович Калюх. З 1984 р. по 2006 р. директором була Галина Григорівна Цигипало. З 2006 року цю посаду обіймає Станіслав Лукашович Назарчук.
       У нинішній школі І-ІІІ ступеня навчається 397 дітей, з ними працюють 45 педагогів. Мають багатий досвід і визнання вчителі  Л.М.Мирончук,  Г.М.Лук’янчук, Ж.П.Бублій,  С.М.Герасимик, Л.Ф.Євчук, Л.М.Румін, Т.С.Михальчук. Пошаною користуються у селі ветерани-вчителі, які виховали не одне покоління дітей,  Є.В.Михальчук, В.Ф.Цигипало, Г.Г.Цигипало, Н. М. Камельчук, М.П.Гапонюк, Л.М. Ткачик, М.С. Здробилко, Л.П.Рудь